INSTAL GRUP SRL
CUI 12473347 · J1999000555322
INSTAL GRUP SRL (SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ) este o firmă din România, Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu, CUI 12473347, J1999000555322, înființată în 1999. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.943.679 RON și un profit net de 2.225.574 RON, cu 28 angajați. A câștigat 13 contracte din licitații publice (SEAP/SICAP), în valoare totală de 85.232.598 RON.
Date financiare
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 13.943.679 RON | 2.225.574 RON | 28 |
| 2024 | 16.659.071 RON | 4.112.388 RON | 30 |
| 2023 | 16.349.933 RON | 3.232.506 RON | 27 |
| 2022 | 9.347.685 RON | 1.617.669 RON | 25 |
| 2021 | 8.695.358 RON | 1.903.661 RON | 26 |
| 2020 | 8.100.042 RON | 1.841.629 RON | 24 |
| 2019 | 8.021.601 RON | 1.146.530 RON | 22 |
| 2018 | 5.838.625 RON | 401.342 RON | 23 |
| 2017 | 5.400.803 RON | 461.187 RON | 24 |
| 2016 | 6.155.437 RON | 907.886 RON | 27 |
| 2015 | 9.529.879 RON | 2.204.348 RON | 28 |
| 2014 | 7.620.055 RON | 1.629.064 RON | 29 |
| 2013 | 5.340.832 RON | 1.030.968 RON | 25 |
| 2012 | 5.247.209 RON | 856.112 RON | 32 |
| 2011 | 6.521.702 RON | 1.425.760 RON | 31 |
| 2010 | 4.231.630 RON | 145.652 RON | 26 |
| 2009 | 6.624.933 RON | 1.266.816 RON | 31 |
| 2008 | 5.955.184 RON | 2.014.262 RON | 34 |
Sursă: bilanțuri ANAF / Ministerul Finanțelor.
Contracte câștigate în licitații publice
13 contracte, total 85.232.598 RON, ultima atribuire: 2026-06-24.
- Execuție lucrări privind realizarea obiectivului „STATIE DE POMPARE SI CONDUCTA DE REFULARE LOC. CRISTIAN, JUD. SIBIU” — 4240723 - Comuna Cristian — 3.134.477 RON (2026-06-24)
- Servicii de reparare si de intretinere a contoarelor de apa (Rev.2) — 2684940 - APA CANAL SIBIU SA — 2.752.640 RON (2025-12-19)
- „Statie de Pompare SP3 Vestem cu retelele aferente” — 4406045 - Comuna Selimbar — 2.032.165 RON (2024-11-12)
- RETELE HIDROEDILITARE, COMUNA POPLACA – ZONA INDUSTRIALA POPLACA II, ZONELE PLATOS, PLATOS EXTINDERE SI VALARI, JUDETUL SIBIU — 4270724 - COMUNA POPLACA — 12.031.930 RON (2024-10-04)
- MODERNIZARE SI EXTINDERE RETEA CANALIZARE, COMUNA VURPAR, JUDETUL SIBIU — 4406355 - COMUNA VURPAR (PRIMARIA COMUNEI VURPAR) — 20.036.343 RON (2024-09-04)
- Lucrari de izolare termica (Rev.2) — 4270740 - Municipiul Sibiu — 1.318.482 RON (2024-06-18)
- Lucrari de instalatii de apa si canalizare si de conducte de evacuare (Rev.2) — 4241109 - COMUNA SURA MICA — 1.815.365 RON (2024-05-17)
- Lucrari de constructii de conducte de apa si de canalizare a apelor reziduale la mare distanta (Rev.2) — 4270724 - COMUNA POPLACA — 12.031.930 RON (2024-04-10)
- Lucrari de constructii de conducte de apa si de canalizare a apelor reziduale la mare distanta (Rev.2) — 4406355 - COMUNA VURPAR (PRIMARIA COMUNEI VURPAR) — 20.036.343 RON (2024-04-09)
- Lucrari de instalatii de apa si canalizare si de conducte de evacuare (Rev.2) — 4480246 - COMUNA PORUMBACU DE JOS — 5.358.094 RON (2024-02-07)
- Lucrari de constructii de statii de pompare (Rev.2) — 4406045 - Comuna Selimbar — 1.862.043 RON (2023-02-14)
- Contract de lucrari — 4241117 - MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU — 1.851.849 RON (2021-10-06)
- Contract de executie lucrari — 4406045 - Comuna Selimbar — 970.936 RON (2020-07-29)
Domenii în care câștigă (CPV)
- Lucrari de constructii de conducte, de linii de comunicatii si electrice, de autostrazi, de sosele, de aerodromuri si de cai ferate; lucrari de nivelare (CPV 4523) — 8 contracte
- Lucrari de instalatii de apa (CPV 4533) — 3 contracte
- Lucrari de izolare (CPV 4532) — 1 contracte
- Servicii de reparare si de intretinere a aparatelor de masurare, de testare si de control (CPV 5041) — 1 contracte
Deschide un domeniu pentru toată piața: cine mai câștigă, la ce autorități și la ce preț.
Concurenți în același domeniu
- TERRA BUILDING S.R.L. — 11 contracte
- ARIADNA IMOBILIARE — 10 contracte
- DARCON GENERAL CONSTRUCT — 7 contracte
- TOTAL NSA AG CONSTRUCT — 6 contracte
- MGM CONSTRUCTII GENERALE — 6 contracte
- GEIGER TRANSILVANIA S.R.L. — 5 contracte
Firme care câștigă la aceiași cumpărători publici ȘI în același domeniu CPV — concurenții direcți pe această piață. Nu implică o legătură între firme.