GRUP CONSTRUCTII EST SA
CUI 14784730
GRUP CONSTRUCTII EST SA este o firmă din România, Municipiul Iaşi, Iaşi, CUI 14784730, înființată în 2002. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 90.232.882 RON și un profit net de 7.800.335 RON, cu 123 angajați. A câștigat 19 contracte din licitații publice (SEAP/SICAP), în valoare totală de 307.306.163 RON.
Date financiare
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 90.232.882 RON | 7.800.335 RON | 123 |
| 2024 | 88.917.053 RON | 8.698.453 RON | 113 |
| 2023 | 66.097.900 RON | 9.132.893 RON | 112 |
| 2022 | 38.078.182 RON | 5.260.774 RON | 111 |
| 2021 | 53.181.580 RON | 6.680.327 RON | 118 |
| 2020 | 51.634.212 RON | 6.691.577 RON | 131 |
| 2019 | 55.697.099 RON | 6.256.418 RON | 123 |
| 2018 | 50.042.292 RON | 4.701.442 RON | 108 |
| 2017 | 24.010.618 RON | 3.674.518 RON | 91 |
| 2016 | 30.604.743 RON | 1.663.569 RON | 99 |
| 2015 | 16.824.987 RON | 2.129.424 RON | 104 |
| 2014 | 14.286.730 RON | 907.747 RON | 113 |
| 2013 | 14.079.780 RON | 634.933 RON | 139 |
| 2012 | 18.717.974 RON | 3.445.956 RON | 147 |
| 2011 | 17.928.660 RON | 2.425.138 RON | 132 |
| 2010 | 16.533.050 RON | 1.898.220 RON | 116 |
| 2009 | 11.934.397 RON | 1.218.704 RON | 135 |
| 2008 | 20.821.906 RON | 2.600.696 RON | 158 |
Sursă: bilanțuri ANAF / Ministerul Finanțelor.
Contracte câștigate în licitații publice
19 contracte, total 307.306.163 RON, ultima atribuire: 2026-08-31.
- România – Clădiri de interes istoric sau arhitectural deosebit – Proiectarea și execuția lucrarilor pentru obiectivul de investiții ,,REABILITARE SI RESTAURARE LICEU M. EMINESCU CORP C1, C2, C3” — MUNICIPIUL BARLAD (2026-08-31)
- Contract de achiziţie publică constând în proiectarea și execuția lucrărilor în cadrul proiectului Consolidare și reabilitare corp C1 Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie Iași din str.Dr I.Cihac nr.30 — 4540712 - JUDETUL IASI — 31.959.843 RON (2026-06-25)
- Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2) — 16070835 - ATENEUL NATIONAL DIN IASI — 13.647.142 RON (2025-05-19)
- Lucrari de constructii de cladiri multifunctionale (Rev.2) — 4701100 - UNIVERSITATEA DE MEDICINA SI FARMACIE "GRIGORE T.POPA" DIN IASI — 38.224.407 RON (2025-05-06)
- Lucrari de constructii de institutii scolare (Rev.2) — 16384625 - COMUNA VALEA LUPULUI — 40.727.929 RON (2025-03-24)
- Contract de proiectare și executie lucrari pentru investiția „Renovare energetică a Primăriei, Consiliului Local, Bibliotecii și Casei de Cultură din Municipiul Toplița”, cod proiect C5-B.2.1a-1795 — R4245178 - MUNICIPIUL TOPLITA — 20.319.950 RON (2024-10-04)
- Lucrari de renovare (Rev.2) — 4701100 - UNIVERSITATEA DE MEDICINA SI FARMACIE "GRIGORE T.POPA" DIN IASI — 955.900 RON (2024-06-26)
- Lucrari de constructii de cladiri pentru servicii sanitare (Rev.2) — 4540712 - JUDETUL IASI — 28.671.941 RON (2024-04-11)
- Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2) — 4541165 - INSTITUTUL DE PSIHIATRIE "SOCOLA" IASI — 5.496.803 RON (2024-02-08)
- Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2) — 14273221 - COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA — 18.849.256 RON (2023-04-12)
- Consolidare, reabilitare și reamenajare imobil existent în vederea schimbării destinației din locuință în ”Centrul de Cercetări Fundamentale” — UNIVERSITATEA DE MEDICINA SI FARMACIE "GRIGORE T.POPA" DIN IASI — 27.801.129 RON (2023-01-30)
- Lucrari de restaurare (Rev.2) — 4233874 - MUNICIPIUL BUZAU — 12.822.303 RON (2023-01-09)
- Contract de lucrari — UNIVERSITATEA DE MEDICINA SI FARMACIE "GRIGORE T.POPA" DIN IASI — 2.260.238 RON (2022-09-30)
- ACORD CADRU — 4541165 - INSTITUTUL DE PSIHIATRIE "SOCOLA" IASI — 3.637.147 RON (2022-07-18)
- Contract : Lucrări de compartimentare laboratoare de tip „clean room” din cladirea Intelcentru — 11409036 - INSTITUTUL DE CHIMIE MACROMOLECULARA PETRU PONI — 147.980 RON (2021-12-17)
- Contract Lucrari reparații capitale clădire centrală termică, consolidare și reabilitare coș de fum centrală termică — 4701541 - COLEGIUL "COSTACHE NEGRUZZI" IASI — 2.234.160 RON (2021-11-24)
- Contract de lucrari — 3346980 - MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02489 GALATI — 13.451.674 RON (2021-09-08)
- Contrac tde Lucrari de construire pentru obiectivul de investiții: Spații pentru procesul didactic de la disciplinile de Echitație și Tehnologia Creșterii Cabalinelor- rest de executat — 4541840 - UNIVERSITATEA PENTRU STIINTELE VIETII " ION IONESCU DE LA BRAD" DIN IASI — 14.276.902 RON (2020-08-17)
- Constructie de institutii de invatamant superior (Rev.2) — 4541840 - UNIVERSITATEA PENTRU STIINTELE VIETII " ION IONESCU DE LA BRAD" DIN IASI — 31.821.459 RON (2020-07-20)
Domenii în care câștigă (CPV)
- Lucrari de constructii de cladiri (CPV 4521) — 9 contracte
- Alte lucrari de finisare a constructiilor (CPV 4545) — 8 contracte
- Lucrari de constructii (CPV 4500) — 1 contracte
- Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (CPV 4520) — 1 contracte
- Servicii de proiectare arhitecturala (CPV 7122) — 1 contracte
- Servicii stiintifice si tehnice in inginerie (CPV 7135) — 1 contracte
Deschide un domeniu pentru toată piața: cine mai câștigă, la ce autorități și la ce preț.
Concurenți în același domeniu
- MTA STRUCTURAL ENGINEERS — 94 contracte
- COLEN IMPEX — 54 contracte
- SIMION TEHNOCONSTRUCT — 34 contracte
- DA VINCI CONSTRUCT & PROIECT S.R.L. — 33 contracte
- BAICULESCU CONSTRUCT — 31 contracte
- CONSTRUCTII ERBASU — 28 contracte
Firme care câștigă la aceiași cumpărători publici ȘI în același domeniu CPV — concurenții direcți pe această piață. Nu implică o legătură între firme.