MERIDIAN SUD INVEST SRL
CUI 22724373
MERIDIAN SUD INVEST SRL este o firmă din România, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti, CUI 22724373, înființată în 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 39.894.297 RON și un profit net de 1.062.822 RON, cu 108 angajați. A câștigat 17 contracte din licitații publice (SEAP/SICAP), în valoare totală de 10.824.290 RON.
Date financiare
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 39.894.297 RON | 1.062.822 RON | 108 |
| 2024 | 38.351.878 RON | 554.661 RON | 119 |
| 2023 | 40.503.914 RON | 2.662.691 RON | 125 |
| 2022 | 38.055.586 RON | 3.655.276 RON | 122 |
| 2021 | 34.776.683 RON | 3.278.841 RON | 136 |
| 2020 | 30.559.184 RON | 1.918.945 RON | 133 |
| 2019 | 33.268.732 RON | 1.695.484 RON | 150 |
| 2018 | 31.361.883 RON | 106.075 RON | 148 |
| 2017 | 29.153.909 RON | 489.773 RON | 151 |
| 2016 | 27.245.605 RON | 1.245.909 RON | 140 |
| 2015 | 28.390.448 RON | 906.091 RON | 138 |
| 2014 | 29.159.629 RON | 1.196.792 RON | 111 |
| 2013 | 25.893.113 RON | 1.060.782 RON | 112 |
| 2012 | 23.322.751 RON | 1.175.574 RON | 111 |
| 2011 | 23.396.771 RON | 1.901.248 RON | 109 |
| 2010 | 21.292.803 RON | 850.234 RON | 109 |
| 2009 | 24.888.969 RON | 155.753 RON | 142 |
| 2008 | 38.076.041 RON | 451.787 RON | 206 |
Sursă: bilanțuri ANAF / Ministerul Finanțelor.
Contracte câștigate în licitații publice
17 contracte, total 10.824.290 RON, ultima atribuire: 2026-08-28.
- SERVICII DE REPARARE ȘI DE ÎNTRETINERE A 20 AUTOSANITARE RENAULT MASTER — 26361041 - SERVICIUL DE AMBULANTA BUCURESTI-ILFOV — 402.160 RON (2026-08-28)
- România – Servicii de reparare şi de întreţinere a automobilelor – SERVICII DE SERVICE AUTO — INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE (2026-08-12)
- Autoturisme (Rev.2) — 4505596 - Administratia Publica Locala Orasul Popesti - Leordeni — 472.164 RON (2025-08-20)
- Furnizare de autoturisme electrice în cadrul Programului privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante şi eficiente din punct de vedere energetic - Rabla Plus 2020 - 2024 — 6853244 - COMUNA BALACI (PRIMARIA COMUNEI BALACI) — 368.125 RON (2024-11-14)
- Vehicule electrice (Rev.2) — 6853244 - COMUNA BALACI (PRIMARIA COMUNEI BALACI) — 368.124 RON (2024-10-28)
- Autoturisme (Rev.2) — 11672708 - ADMINISTRATIA NATIONALA DE METEOROLOGIE RA — 352.347 RON (2024-07-15)
- Servicii de reparare si de intretinere a automobilelor (Rev.2) — 4453144 - INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE — 6.627.307 RON (2023-05-16)
- Servicii de reparare si de intretinere a automobilelor (Rev.2) — 4453144 - INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE — 120.497 RON (2023-05-05)
- Acord cadru Revizie Dacia — 4340676 - U.M. 0575 Bucuresti - Directia Generala de Jandarmi a Municipiului Bucuresti — 49.660 RON (2022-05-24)
- Achizitionarea a 4 autoturisme electrice, prin Programul de stimulare a înnoirii Parcului auto național 2020-2024, denumit generic RABLA PLUSContract — 4992998 - ORASUL BRAGADIRU (PRIMARIA ORASULUI BRAGADIRU ILFOV) — 352.334 RON (2022-04-26)
- Acord-Cadru — 4453144 - INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE — 149.318 RON (2022-03-16)
- Contract de prestari servicii Revizie tehnica DACIA — 4340676 - U.M. 0575 Bucuresti - Directia Generala de Jandarmi a Municipiului Bucuresti — 97.835 RON (2021-11-10)
- Autoturism electric — 11672708 - ADMINISTRATIA NATIONALA DE METEOROLOGIE RA — 133.787 RON (2021-09-08)
- Contract prestare servicii servicii auto — 4453144 - INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE (2021-04-27)
- Acord-Cadru — 4453144 - INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE (2021-02-02)
- Acord cadru de prestari servicii-reparatii si intretinere auto, inclusiv ITP pentru autoturismele din dotarea parcului auto al Curtii de Conturi a Romaniei — 4265922 - Curtea de Conturi a Romaniei — 627.930 RON (2019-08-07)
- Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2) — 7709183 - SERVICIUL JUDETEAN DE AMBULANTA GIURGIU — 702.702 RON
Domenii în care câștigă (CPV)
- Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (CPV 5011) — 9 contracte
- Autoturisme (CPV 3411) — 4 contracte
- Autovehicule grele (CPV 3414) — 2 contracte
- Servicii de inspectie si testare tehnica (CPV 7163) — 2 contracte
Deschide un domeniu pentru toată piața: cine mai câștigă, la ce autorități și la ce preț.
Concurenți în același domeniu
- RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE — 5 contracte
- RADACINI MOTORS — 4 contracte
- TRANS SERVICE COMPANY SRL — 4 contracte
- S.C. Inter Cars Romania S.R.L. — 3 contracte
- TIRIAC AUTO S.R.L. — 3 contracte
- AUTO NOVEX SA — 3 contracte
Firme care câștigă la aceiași cumpărători publici ȘI în același domeniu CPV — concurenții direcți pe această piață. Nu implică o legătură între firme.
Firme la aceeași adresă
Semnal — sediu/adresă comună (poate fi doar birou sau domiciliere comună). Nu implică o legătură între firme.