CROWD SPAL SRL
CUI 27072688 · J2010000153376 · 1 document constatator cu prejudicii — semnal de verificat
CROWD SPAL SRL (SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ) este o firmă din România, Municipiul Vaslui, Vaslui, CUI 27072688, J2010000153376, înființată în 2010. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23.531.875 RON și un profit net de 2.703.455 RON, cu 48 angajați. A câștigat 29 contracte din licitații publice (SEAP/SICAP), în valoare totală de 67.619.414 RON.
Date financiare
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 23.531.875 RON | 2.703.455 RON | 48 |
| 2024 | 20.234.407 RON | 2.434.006 RON | 49 |
| 2023 | 21.035.769 RON | 3.081.577 RON | 48 |
| 2022 | 15.404.339 RON | 767.306 RON | 48 |
| 2021 | 16.540.931 RON | 744.048 RON | 46 |
| 2020 | 11.922.144 RON | 194.492 RON | 42 |
| 2019 | 9.892.967 RON | 202.980 RON | 37 |
| 2018 | 6.037.519 RON | 242.565 RON | 33 |
| 2017 | 2.709.084 RON | 70.708 RON | 41 |
| 2016 | 2.917.260 RON | 63.247 RON | 36 |
| 2015 | 3.570.296 RON | 51.486 RON | 41 |
| 2014 | 889.071 RON | 16.281 RON | 20 |
| 2013 | 1.067.291 RON | 3.969 RON | 19 |
| 2012 | 1.188.118 RON | 9.204 RON | 15 |
| 2011 | 56.452 RON | 1.374 RON | — |
| 2010 | 5.000 RON | 4.200 RON | — |
Sursă: bilanțuri ANAF / Ministerul Finanțelor.
Contracte câștigate în licitații publice
29 contracte, total 67.619.414 RON, ultima atribuire: 2026-08-19.
- Acord-cadru lucrari reparații curente TR 4 — 14593609 - MINISTERUL APARARII UNITATEA MILITARA 02033 IASI — 4.738.503 RON (2026-06-19)
- Lucrari de constructii de gradinite (Rev.2) — 3552077 - PRIMARIA ARSURA — 3.172.756 RON (2026-01-14)
- Contract lucrări reparații curente la rețeaua electrică din cazarma 1196 Topraisar — 14593609 - MINISTERUL APARARII UNITATEA MILITARA 02033 IASI — 446.762 RON (2025-06-20)
- Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2) — 14273221 - COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA — 1.940.755 RON (2024-12-30)
- Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2) — 14273221 - COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA — 2.663.234 RON (2024-11-29)
- Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii inclus in Subprogramul „Asezaminte Culturale” - „Construire și dotare cămin cultural în sat Miclești, comuna Miclești, județul Vaslui” — 14273221 - COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA — 4.102.465 RON (2024-11-25)
- Executie lucrari pentru obiectivul de investitie „Cresterea eficientei energetice a imobilului ”CSEI Elisabeta Polihroniade” Vaslui- Rest de executat — 3394171 - JUDETUL VASLUI — 2.280.263 RON (2024-09-27)
- Lucrari de modificare a cladirilor (Rev.2) — 3337532 - MUNICIPIUL VASLUI — 1.975.898 RON (2024-07-07)
- Lucrari de izolare termica (Rev.2) — 3552042 - Comuna Stefan cel Mare — 1.724.800 RON (2024-05-10)
- : Executie lucrari în cadrul proiectului cu titlul „REABILITARE ENERGETICA A CLADIRILOR PUBLICE DIN MUNICIPIULUI URZICENI – APLICATIA 5B – LICEUL TEHNOLOGIC- CORP LICEU” — 4364942 - MUNICIPIUL URZICENI — 3.071.651 RON (2024-03-28)
- : Executie lucrari în cadrul proiectului cu titlul „REABILITARE ENERGETICA A CLADIRILOR PUBLICE DIN MUNICIPIULUI URZICENI – APLICATIA 5B – LICEUL TEHNOLOGIC- CORP LICEU” — 4364942 - MUNICIPIUL URZICENI — 2.935.891 RON (2024-03-28)
- Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2) — 4364942 - MUNICIPIUL URZICENI — 2.659.275 RON (2024-03-27)
- Lucrari de izolare termica (Rev.2) — 3337532 - MUNICIPIUL VASLUI — 947.444 RON (2024-02-25)
- Lucrari de izolare termica (Rev.2) — 3337710 - ORASUL MURGENI (CONSILIUL LOCAL MURGENI) — 6.763.962 RON (2024-02-08)
- Lucrari de izolare termica (Rev.2) — 3337532 - MUNICIPIUL VASLUI — 653.888 RON (2024-01-04)
- Lucrari de izolare termica (Rev.2) — 3337532 - MUNICIPIUL VASLUI — 823.965 RON (2024-01-03)
- Lucrari de tencuire (Rev.2) — 14593609 - MINISTERUL APARARII UNITATEA MILITARA 02033 IASI — 509.046 RON (2023-09-26)
- Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (Rev.2) — 14273221 - COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA — 4.102.464 RON (2023-06-06)
- Lucrari pentru stoparea degradarilor la cladirea Centrului Militar Judetean Vaslui (CMJ) — 3394171 - JUDETUL VASLUI — 2.255.941 RON (2022-07-22)
- Contract lucrări reparații curente — 14593609 - MINISTERUL APARARII UNITATEA MILITARA 02033 IASI — 2.057.452 RON (2022-07-20)
Domenii în care câștigă (CPV)
- Lucrari de constructii de cladiri (CPV 4521) — 9 contracte
- Lucrari de tencuire (CPV 4541) — 6 contracte
- Lucrari de izolare (CPV 4532) — 5 contracte
- Alte lucrari de finisare a constructiilor (CPV 4545) — 4 contracte
- Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice (CPV 4520) — 4 contracte
- Lucrari de acoperire si alte lucrari speciale de constructii (CPV 4526) — 1 contracte
Deschide un domeniu pentru toată piața: cine mai câștigă, la ce autorități și la ce preț.
Concurenți în același domeniu
- MTA STRUCTURAL ENGINEERS — 95 contracte
- COLEN IMPEX — 54 contracte
- SIMION TEHNOCONSTRUCT — 34 contracte
- DA VINCI CONSTRUCT & PROIECT S.R.L. — 33 contracte
- BAICULESCU CONSTRUCT — 32 contracte
- CONSTRUCTII ERBASU S.A. — 29 contracte
Firme care câștigă la aceiași cumpărători publici ȘI în același domeniu CPV — concurenții direcți pe această piață. Nu implică o legătură între firme.