Legume proaspete
Licitație publică organizată de MINISTERUL APARARII - U.M. 02192, CONSTANŢA, din datele SEAP/SICAP.
valoare estimată 1.336.871 RON, tip contract: Furnizare, termen de depunere: 12.08.2026, anunț nr. CN1093379.
Domenii de achiziție (CPV)
Loturi
- Lot 1: Cartofi proaspeți curățați (pentru perioada 01.01-30.04.2027). Cod CPV 03212100-1 (Cartofi (Rev.2)). Valoare estimată 147.478 RON.
- Lot 2: Cartofi proaspeți curățați (pentru perioada 01.05-31.08. 2027). Cod CPV 03212100-1 (Cartofi (Rev.2)). Valoare estimată 131.379 RON.
- Lot 3: Cartofi proaspeți curățați (pentru perioada 01.09-31.12. 2027). Cod CPV 03212100-1 (Cartofi (Rev.2)). Valoare estimată 154.784 RON.
- Lot 4: Ceapă uscată (pentru perioada 01.01-30.04. 2027). Cod CPV 03221113-1 (Ceapa (Rev.2)). Valoare estimată 6.149 RON.
- Lot 5: Ceapă uscată (pentru perioada 01.05-31.08. 2027). Cod CPV 03221113-1 (Ceapa (Rev.2)). Valoare estimată 6.199 RON.
- Lot 6: Ceapă uscată (pentru perioada 01.09-31.12. 2027). Cod CPV 03221113-1 (Ceapa (Rev.2)). Valoare estimată 8.363 RON.
- Lot 7: Rădăcinoase (pentru perioada 01.01-30.04.2027). Cod CPV 03221110-0 (Radacinoase (Rev.2)). Valoare estimată 8.129 RON.
- Lot 8: Rădăcinoase (pentru perioada 01.05-31.08.2027). Cod CPV 03221110-0 (Radacinoase (Rev.2)). Valoare estimată 7.589 RON.
- Lot 9: Rădăcinoase (pentru perioada 01.09-31.12.2027). Cod CPV 03221110-0 (Radacinoase (Rev.2)). Valoare estimată 7.817 RON.
- Lot 10: Usturoi (pentru perioada 01.01-30.04. 2027). Cod CPV 15872300-4 (Plante aromatice (Rev.2)). Valoare estimată 5.065 RON.
- Lot 11: Usturoi (pentru perioada 01.05-31.08. 2027). Cod CPV 15872300-4 (Plante aromatice (Rev.2)). Valoare estimată 4.217 RON.
- Lot 12: Usturoi (pentru perioada 01.09-31.12.2027). Cod CPV 15872300-4 (Plante aromatice (Rev.2)). Valoare estimată 5.182 RON.
- Lot 13: Varză proaspătă (pentru perioada 01.01-30.04.2027). Cod CPV 03221400-0 (Varza (Rev.2)). Valoare estimată 23.089 RON.
- Lot 14: Varză proaspătă (pentru perioada 01.05-31.08.2027). Cod CPV 03221400-0 (Varza (Rev.2)). Valoare estimată 18.445 RON.
- Lot 15: Varză proaspătă (pentru perioada 01.09-31.12.2027). Cod CPV 03221400-0 (Varza (Rev.2)). Valoare estimată 17.211 RON.
- Lot 16: Roșii (pentru perioada 01.01-30.04.2027). Cod CPV 03221240-0 (Tomate (Rev.2)). Valoare estimată 65.583 RON.
- Lot 17: Roșii (pentru perioada 01.05-31.08.2027). Cod CPV 03221240-0 (Tomate (Rev.2)). Valoare estimată 32.461 RON.
- Lot 18: Roșii (pentru perioada 01.09-31.12.2027). Cod CPV 03221240-0 (Tomate (Rev.2)). Valoare estimată 60.260 RON.
- Lot 19: Castraveți (pentru perioada 01.01-30.04.2027). Cod CPV 03221270-9 (Castraveti (Rev.2)). Valoare estimată 36.861 RON.
- Lot 20: Castraveți (pentru perioada 01.05-31.08.2027). Cod CPV 03221270-9 (Castraveti (Rev.2)). Valoare estimată 18.766 RON.
- Lot 21: Castraveți (pentru perioada 01.09-31.12.2027). Cod CPV 03221270-9 (Castraveti (Rev.2)). Valoare estimată 37.545 RON.
- Lot 22: Ardei gras (pentru perioada 01.01-30.04.2027). Cod CPV 03221230-7 (Ardei (Rev.2)). Valoare estimată 52.778 RON.
- Lot 23: Ardei gras (pentru perioada 01.05-31.08.2027). Cod CPV 03221230-7 (Ardei (Rev.2)). Valoare estimată 28.437 RON.
- Lot 24: Ardei gras (pentru perioada 01.09-31.12.2027). Cod CPV 03221230-7 (Ardei (Rev.2)). Valoare estimată 46.112 RON.
- Lot 25: Ceapă verde (pentru perioada 01.05-31.07.2027). Cod CPV 15872300-4 (Plante aromatice (Rev.2)). Valoare estimată 9.092 RON.
- Lot 26: Salată verde (pentru perioada 01.05-31.07.2027). Cod CPV 03221310-2 (Laptuci (Rev.2)). Valoare estimată 12.165 RON.
- Lot 27: Ardei iute. Cod CPV 03221230-7 (Ardei (Rev.2)). Valoare estimată 2.590 RON.
- Lot 28: Verdeață (pentru perioada 01.01-30.04.2027). Cod CPV 15872300-4 (Plante aromatice (Rev.2)). Valoare estimată 19.760 RON.
- Lot 29: Verdeață (pentru perioada 01.05-31.08.2027). Cod CPV 15872300-4 (Plante aromatice (Rev.2)). Valoare estimată 14.635 RON.
- Lot 30: Verdeață (pentru perioada 01.09-31.12.2027). Cod CPV 15872300-4 (Plante aromatice (Rev.2)). Valoare estimată 20.090 RON.
- Lot 31: Broccoli (pentru perioada 01.01-30.04.2027). Cod CPV 03221430-9 (Broccoli (Rev.2)). Valoare estimată 47.844 RON.
- Lot 32: Broccoli (pentru perioada 01.05-31.08.2027). Cod CPV 03221430-9 (Broccoli (Rev.2)). Valoare estimată 36.287 RON.
- Lot 33: Broccoli (pentru perioada 01.09-31.12.2027). Cod CPV 03221430-9 (Broccoli (Rev.2)). Valoare estimată 45.359 RON.
- Lot 34: Ciuperci (pentru perioada 01.01-30.04.2027). Cod CPV 03221260-6 (Ciuperci (Rev.2)). Valoare estimată 43.009 RON.
- Lot 35: Ciuperci (pentru perioada 01.05-31.08.2027). Cod CPV 03221260-6 (Ciuperci (Rev.2)). Valoare estimată 34.553 RON.
- Lot 36: Ciuperci (pentru perioada 01.09-31.12.2027). Cod CPV 03221260-6 (Ciuperci (Rev.2)). Valoare estimată 36.402 RON.
- Lot 37: Fasole verde păstăi (pentru perioada 01.07-31.08.2027). Cod CPV 03221212-5 (Fasole verde (Rev.2)). Valoare estimată 7.541 RON.
- Lot 38: Mazăre verde boabe (pentru perioada 01.07-31.08.2027). Cod CPV 03221220-4 (Mazare (Rev.2)). Valoare estimată 7.422 RON.
- Lot 39: Vinete (pentru perioada 01.07-30.11.2027). Cod CPV 03221240-0 (Tomate (Rev.2)). Valoare estimată 12.466 RON.
- Lot 40: Dovlecei (pentru perioada 01.01-30.04.2027). Cod CPV 03221250-3 (Dovlecei (Rev.2)). Valoare estimată 19.560 RON.
- Lot 41: Dovlecei (pentru perioada 01.05-31.08.2027). Cod CPV 03221250-3 (Dovlecei (Rev.2)). Valoare estimată 9.716 RON.
- Lot 42: Dovlecei (pentru perioada 01.09-31.12.2027). Cod CPV 03221250-3 (Dovlecei (Rev.2)). Valoare estimată 10.109 RON.
- Lot 43: Praz (pentru perioada 01.01-30.04.2027). Cod CPV 15872300-4 (Plante aromatice (Rev.2)). Valoare estimată 5.694 RON.
- Lot 44: Praz (pentru perioada 01.05-31.08.2027). Cod CPV 15872300-4 (Plante aromatice (Rev.2)). Valoare estimată 7.277 RON.
- Lot 45: Praz (pentru perioada 01.09-31.12.2027). Cod CPV 15872300-4 (Plante aromatice (Rev.2)). Valoare estimată 5.401 RON.