Acord-cadru de furnizare produse alimentare necesare hrănirii efectivelor de elevi ai Școlii Militare de Subofițeri Jandarmi „Petru Rareș” Fălticeni pentru 12 luni, în perioada 01.02.2027 – 31.01.2028
Licitație publică organizată de U.M. 0854 Falticeni, SUCEAVA, din datele SEAP/SICAP.
valoare estimată 6.413.185 RON, tip contract: Furnizare, termen de depunere: 18.09.2026, anunț nr. CN1095488.
Domenii de achiziție (CPV)
Loturi
- Lot 1: Apă minerală. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 391.000 RON.
- Lot 2: Amelioratori preparate culinare. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 21.760 RON.
- Lot 3: Arome. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 3.500 RON.
- Lot 4: Boia de ardei. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 3.750 RON.
- Lot 5: Bors proaspat. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 10.500 RON.
- Lot 6: Branza proaspata de vaca. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 20.000 RON.
- Lot 7: Branza telemea. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 65.000 RON.
- Lot 8: Branza feta. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 27.500 RON.
- Lot 9: Branza topita. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 112.000 RON.
- Lot 10: Cacao. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 30.000 RON.
- Lot 11: Cafea. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 84.000 RON.
- Lot 12: Cabanos. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 62.500 RON.
- Lot 13: Carnati de casa. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 30.000 RON.
- Lot 14: Carnati oltenesti. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 30.000 RON.
- Lot 15: Aripi de pasare. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 42.500 RON.
- Lot 16: Piept de pasare dezosat. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 160.000 RON.
- Lot 17: Pulpa de pui dezosata. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 150.000 RON.
- Lot 18: Pulpa spate cu os - porc. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 86.400 RON.
- Lot 19: Cotlet porc fara os. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 208.000 RON.
- Lot 20: Ceafa porc fara os. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 208.000 RON.
- Lot 21: Pulpa spate cu os - vita. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 72.000 RON.
- Lot 22: Antricot - vită. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 456.000 RON.
- Lot 23: Cartofi curatati. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 227.500 RON.
- Lot 24: Cascaval. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 217.000 RON.
- Lot 25: Ceai. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 11.000 RON.
- Lot 26: Ceapa. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 12.600 RON.
- Lot 27: Cereale. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 112.500 RON.
- Lot 28: Ciocolata 100*gr. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 48.100 RON.
- Lot 29: Citrice. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 131.000 RON.
- Lot 30: Compot. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 100.000 RON.
- Lot 31: Condimente. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 14.800 RON.
- Lot 32: Fasole verde pastai. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 104.000 RON.
- Lot 33: Mazare. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 104.000 RON.
- Lot 34: Rosii in bulion. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 31.500 RON.
- Lot 35: Drojdie de bere. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 1.250 RON.
- Lot 36: Faina de grau alba. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 4.550 RON.
- Lot 37: Fasole uscata boabe. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 42.750 RON.
- Lot 38: Banane. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 108.000 RON.
- Lot 39: Mere. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 60.000 RON.
- Lot 40: Pere. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 108.000 RON.
- Lot 41: Foi de dafin. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 5.000 RON.
- Lot 42: Gem. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 49.500 RON.
- Lot 43: Gem la borcan de aproximativ 1 kg - caise. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 6.500 RON.
- Lot 44: Gris. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 540 RON.
- Lot 45: Ingrediente. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 3.250 RON.
- Lot 46: Iaurt. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 102.000 RON.
- Lot 47: Lamai. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 27.500 RON.
- Lot 48: Lapte de vaca UHT 3,5% grasime. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 130.000 RON.
- Lot 49: Legume proaspete. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 300.500 RON.
- Lot 50: Malai. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 2.205 RON.
- Lot 51: Masline. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 14.400 RON.
- Lot 52: Miere de albine. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 55.000 RON.
- Lot 53: Morcovi. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 10.800 RON.
- Lot 54: Muraturi. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 100.800 RON.
- Lot 55: Mustar. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 9.600 RON.
- Lot 56: Orez decorticat. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 18.000 RON.
- Lot 57: Otet din vin. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 2.700 RON.
- Lot 58: Oua de gaina. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 130.000 RON.
- Lot 59: Paine alba. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 198.000 RON.
- Lot 60: Pasta de rosii. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 30.000 RON.
- Lot 61: Paste fainoase. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 9.000 RON.
- Lot 62: Pate de ficat *200 gr. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 21.600 RON.
- Lot 63: Peste proaspat - filet. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 595.000 RON.
- Lot 64: Piper. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 5.350 RON.
- Lot 65: Radacinoase albe. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 8.540 RON.
- Lot 66: Salam de vara. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 70.400 RON.
- Lot 67: Salam Victoria. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 45.000 RON.
- Lot 68: Salam de casa. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 30.000 RON.
- Lot 69: Sare comestibila. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 3.250 RON.
- Lot 70: Smantana. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 18.000 RON.
- Lot 71: Muschi file. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 92.400 RON.
- Lot 72: Pastrama. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 98.000 RON.
- Lot 73: Ceafa afumata. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 80.500 RON.
- Lot 74: Stafide. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 5.750 RON.
- Lot 75: Ulei comestibil de floarea soarelui. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 40.800 RON.
- Lot 76: Ulei comestibil de masline. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 27.000 RON.
- Lot 77: Unt proaspat. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 187.500 RON.
- Lot 78: Usturoi. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 13.000 RON.
- Lot 79: Varza proaspata. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 54.000 RON.
- Lot 80: Zahar. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 30.000 RON.
- Lot 81: Vin. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 19.800 RON.
- Lot 82: Conserve carne porc in suc propriu. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 15.840 RON.
- Lot 83: Conserve carne vita in suc propriu. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 16.800 RON.
- Lot 84: Conserve de peste in sos tomat. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 9.600 RON.
- Lot 85: Conserve pate de ficat*100 gr. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 3.200 RON.
- Lot 86: Ciocolata *50 gr. Cod CPV 15000000-8 (Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2)). Valoare estimată 3.600 RON.