Consumabile medicale si de cercetare in cadrul Proiectului ” Sprijin pentru creşterea performanţei șl inovării în cercetarea doctorală medicala de excelenţă - INNODOC-MED”’ -cod mysmis 351058 -LICITATIA 2

Licitație publică organizată de SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA SF.SPIRIDON IASI, IAŞI, din datele SEAP/SICAP.

valoare estimată 548.625 RON, tip contract: Furnizare, termen de depunere: 19.06.2026, anunț nr. CN1092475.

Domenii de achiziție (CPV)

Loturi

  • Lot 1: Reactivi de extracție manuală de ADN microbian pentru secvențierea microbiomului. Cod CPV 33696500-0 (Reactivi de laborator (Rev.2)). Valoare estimată 28.302 RON.
  • Lot 2: Reactivi de extracție manuală de ADN microbian pentru secvențierea microbiomului compatibili cu extractorul automat RBC Maxwell Promega (nr inv. 2.2.6.2-11185, acord de colaborare cu UMF Iasi 11367/26.05.2022). Cod CPV 33696500-0 (Reactivi de laborator (Rev.2)). Valoare estimată 47.400 RON.
  • Lot 3: Reactivi de Next-Generation Sequencing (NGS) compatibili cu secvențiatorul Illumina MiSeq (nr inv. 2.2.6.2-11176, acord de colaborare cu UMF Iasi 11367/26.05.2022). Cod CPV 33696500-0 (Reactivi de laborator (Rev.2)). Valoare estimată 125.510 RON.
  • Lot 4: Reactivi de Long-Read Sequencing (NGS) compatibili cu secvențiatorul MK1D Oxford Nanopore (nr inv. 2.2.6.2-11613, anexa 16 la contractul de comodat cu UMF Iasi nr. 23923/21.12.2007). Cod CPV 33696500-0 (Reactivi de laborator (Rev.2)). Valoare estimată 33.463 RON.
  • Lot 5: Reactivi compatibili cu analizorul Luminex FLEXMAP3D (nr.inv. 2.2.6.2-11243, acord colaborare UMF Iasi 11367/26.05.2022). Cod CPV 33696500-0 (Reactivi de laborator (Rev.2)). Valoare estimată 66.794 RON.
  • Lot 6: Materiale compatibile cu sistemul ISOLAB HR. Cod CPV 33140000-3 (Consumabile medicale (Rev.2)). Valoare estimată 247.156 RON.

Cine a câștigat