Furnizare APARATURA MEDICALA 1 ANUL 2026
Licitație publică organizată de SPITALUL CLINIC COLTEA, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, din datele SEAP/SICAP.
valoare estimată 5.488.000 RON, tip contract: Furnizare, termen de depunere: 10.07.2026, anunț nr. CN1093269.
Domenii de achiziție (CPV)
Loturi
- Lot 1: Linie de videoendoscopie cu accesorii. Cod CPV 33100000-1 (Echipamente medicale (Rev.2)). Valoare estimată 1.652.000 RON.
- Lot 2: Electrocauter cu plasma -Argon -sistem ERBE. Cod CPV 33100000-1 (Echipamente medicale (Rev.2)). Valoare estimată 342.000 RON.
- Lot 3: Videolaringoscop. Cod CPV 33100000-1 (Echipamente medicale (Rev.2)). Valoare estimată 90.500 RON.
- Lot 4: Microscop cu camera foto. Cod CPV 33100000-1 (Echipamente medicale (Rev.2)). Valoare estimată 103.000 RON.
- Lot 5: Aparatura prelucrare blocuri parafina Anatomie Patologica. Cod CPV 33100000-1 (Echipamente medicale (Rev.2)). Valoare estimată 128.000 RON.
- Lot 6: Sistem de arhivare a imaginilor medicale PACS. Cod CPV 33100000-1 (Echipamente medicale (Rev.2)). Valoare estimată 396.000 RON.
- Lot 7: Tomograf in coerenta optica. Cod CPV 33100000-1 (Echipamente medicale (Rev.2)). Valoare estimată 265.000 RON.
- Lot 8: Ecograf multifunctional pentru ambulatoriu integrat cu sonde variate. Cod CPV 33100000-1 (Echipamente medicale (Rev.2)). Valoare estimată 450.000 RON.
- Lot 9: Sistem automat pentru monitorizare pacienti, 3 monitoare si statie. Cod CPV 33100000-1 (Echipamente medicale (Rev.2)). Valoare estimată 61.500 RON.
- Lot 10: Upgrade la instalatia imagistica a Linac -ului Elekta Synergy. Cod CPV 33100000-1 (Echipamente medicale (Rev.2)). Valoare estimată 2.000.000 RON.
Cine a câștigat
- ELEKTA MEDICAL SYSTEMS S.R.L. — 2.000.000 RON